Osoby, które tu zaglądają :):)

piątek, 17 stycznia 2014

Jak to z Roszpunką było naprawdę ...


Od niepamiętnych czasów wiadomo, że historię piszą zwycięzcy . Niektóre wątki historyczne poznajemy w postaci baśni - czas więc aby spojrzeć prosto w oczy  prawdzie o Roszpunce .

Zaczynamy od prezentacji głównych bohaterów opowieści :


WALERIA   ROSZPUNKA

 Waleria Roszpunka , ukochana córeczka Waleriana Roszpunki , czołowego eksportera suszonych ziół .
" Moje ty Ziółko Ukochane " - tak mawiał Walery do swojej jedynaczki -  "jesteś taka śliczna , na pewno zostaniesz gwiazdą " . Walerka oswajała się z tą myślą od kołyski , w końcu w to uwierzyła - bo jak nie wierzyć kochanemu tatusiowi . W szkolnym przedstawieniu o Syrence dostała nawet rolę Rozgwiazdy .
Tatuś załatwił jej również udział w reklamie pasty do zębów ( po tym epizodzie artystycznym pozostał jej szeroki uśmiech ) . Wystąpiła jako modelka na pokazie sportowych skarpetek  .
Od tego momentu  zaczęła  bywać tu i ówdzie - na otwarciu nowego sklepu obuwniczego  "Kapciuszek" , otwarciu  dietetycznej restauracji  sieci " Zamów jedno, płać za cztery" , ekskluzywnego zakładu fryzjerskiego dla porcelanek "Montownia fryzur" . Bywanie tu i ówdzie znudziło się Walerce .
Czas zrobić prawdziwą karierę !!GORGON  KRÓLEWITZ

Gorgon Królewitz - znany pisarz, scenarzysta filmowy , ostatnio również producent .
Dorobek artystyczny :
powieść psychologiczna o malarzu daltoniście "W nocy wszystkie pudle są czarne "
scenariusz do serialu kryminalnego "Policjanci z Wąchocka " , "Z archiwum babci" , thrillera stomatologicznego "Uśmiech piranii " i jego drugiej części "Szczęki " .  Produkcja takich programów rozrywkowych  jak : "Raz, dwa , trzy - gotuj ty " , " Taniec z sąsiadem "

Gorgon postanowił zrealizować teraz coś ambitniejszego - dokonać ekranizacji klasycznej powieści
Bolesławy Jaćwing " Laluś" . Napisał scenariusz , postanowił również zająć się  reżyserią i produkcją .
Pierwszy sezon serialu  to 250 odcinków . Na wszelki wypadek Gorgon postanowił opracować konspekt drugiego sezonu  . Niestety wiadomość o planowanym przedsięwzięciu przedostała się do mediów i opinia publiczna zaczęła szaleć - kogo Gorgon obsadzi w głównych rolach ???
Kto zagra postać romantycznej  kobiety biznesu  Stanisławy Wokulskiej i  młodego arystokraty Izydora Łęckiego ???  Waleria Roszpunka wiedziała . Stanisława Wokulska  to ona !!!                                              TESS  GOTEL

Tess Gotel - gwiazda  muzyki soul , zakończyła swoją  karierę po tym, jak wpadł jej w oko
perkusista  jazzowy . Po kilku latach  perkusista okazał się być perkusistką ale miłość jest ślepa
i Tess w jednym z wywiadów stwierdziła, że najważniejsze jest uczucie . Teraz obie panie prowadzą ekskluzywny  Dom Pracy Twórczej  "Wieżyca " , są właścicielkami  takich znanych klubów nocnych jak "Czarny Pająk ", "Pawiarka " i "Tylko dla Orlic" .....  za siedmioma rondami , w małym centrum handlowym  doszło do pewnego , pozornie przypadkowego spotkania ...


.... i wymknął się Gorgon do "Wieżycy" ... Do miejsca odosobnienia dla  artystów  chcących stworzyć coś wielkiego i niepowtarzalnego .  Niestety , niektórzy z pensjonariuszy tego ośrodka  nie potrafili zachować dyskrecji i ujawnili miejsce położenia  bastionu sztuki  mniej znaczącym celebrytom , w tym  Walerii Roszpunce ( za tę informację obiecujący poeta  Mick Adamowicz  otrzymał od Walerki pięć ręczników z ośrodka SPA "U Wodnika Szuwarka " ) .

Waleria  energicznie przystąpiła do działania . Zaprosiła do siebie konsultantkę  jednej  z wiodących firm sprzedaży bezpośredniej  "Jedynie Właściwa Droga" .


Walerka została pouczona przez swoją konsultantkę o innych zastosowaniach odżywki , takich jak
możliwość wykorzystania do usuwania kamienia z brodzików , prania tapicerki samochodowej
i  nawożenia  roślin mięsożernych.

Tymczasem Gorgon Królewitz dotarł do "Wieżycy " . Rozgościł się w skromnym apartamencie ,
nakarmił zgłodniałe wężowe owłosienie i postanowił przejrzeć scenariusz "Lalusia" i zastanowić się
nad obsadą . Wyjął z portfela zdjęcie pięknej  Trusi  Drew , modelki , znanej z ostatniej edycji
ekskluzywnego kalendarza "Stomil"


Popatrzył  na zdjęcie, przypomniał sobie drapieżny uśmiech  tej... no właśnie - nawet się nie przedstawiła - i  ogarnął go wesoły nastrój . Role dostanie śliczna, delikatna Trusia a  nie kobieta o uśmiechu drapieżnej żaby - to oczywiste .
Aby uwolnić się z ograniczeń materii  rozpylił w powietrzu  olejek  "Zapach Niewyobrażalnie Wdychalny" i oddał się bezruchowi  ( bezruch zawsze poruszał jego wyobraźnię ) .

Tymczasem  Waleria , po posmarowaniu  głowy odżywką wsiadła w swojego  pomalowanego w różowe koniczynki Porsiaczka ( prezent od tatusia na osiemnaste urodziny ) i  upychając prawą ręką wciąż rosnący warkocz ( lewą  musiała trzymać kierownicę ) , dotarła po kilku godzinach pod "Wieżycę " . Podjechała dyskretnie od strony  parku i z wielkim trudem wygramoliła się z samochodu niosąc ( a właściwie ciągnąc za sobą ) warkocz przypominający linę okrętową . Doskonale wiedziała , które okno w "Wieżycy " stanie się jej oknem na karierę - Gorgon lekkomyślnie wynajmował zawsze ten sam apartament .
Po dotarciu na miejsce zręcznie zamachnęła się warkoczem ,wdrapała się po nim  i  ............. rozległo się po całej okolicy ...
Zmyślna niewiasta  dostała się do twórczego zacisza  scenarzysty . Kiedy zobaczył nad swoją twarzą
uśmiechniętą twarz Walerii  , pomyślał , że chce go pożreć  rekin . Nawąchał się wszak olejku .
Walerja  wyłuszczyła cel swojej wizyty , po czym  biorąc bezceremonialnie  przerażonego twórcę
za równie przerażone węże , posadziła go przed ekranem komputera . Błyskawicznie podłączyła
wyjętą zza dekoltu pamięć  przenośną  i  zmusiła nieszczęsnego  scenarzystę do obejrzenia 500
odcinków  serialu  "M jak mamona " , opowiadającego o losach wielopokoleniowej rodziny  producentów karmy dla kotów . Nieszczęsny artysta już po obejrzeniu już 350 odcinka  zaczął  wykazywać objawy otępienia , wytrzeszczając oczy i otwierając otwór gębowy , po odcinku 450 zaczął się głupawo uśmiechać , przez cały odcinek 500 spisywał umowę o dzieło z  Walerką  i .... stało się !
Walerka zagra rolę Wokulskiej a Trusi przypadnie co najwyżej rola  Rzeckiej !!!
Roszpunka  pieczołowicie zabezpieczyła wymarzony dokument , opuściła  apartament  otumanionego artysty , prosząc o wezwanie pogotowia . Odprowadzany  przez troskliwych pielęgniarzy Gorgon śmiejąc się głupawo wykrzykiwał co jakiś czas " chcę obejrzeć 501 odcinek ! Muszę wiedzieć, czy konsorcjum "Mruczek" przejmie delikatesy "Fafik " !!!!
Po miesiącu pobytu w sanatorium Gorgon przystąpił do realizacji  filmu . Walerja została gwiazdą .
Móc to chcieć !!! Oto cała prawda o Roszpunce . W ośrodku "Wieżyca" umieszczono kraty w oknach .ciąg dalszy nie nastąpi  - było wystarczająco strasznie i długo  :/

12 komentarzy:

 1. :))) Uwielbiam twoją roszpunkę :)))
  POZDRAWIAM !!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo się cieszę - czas na odbrązowienie niektórych postaci !!! :):)

  OdpowiedzUsuń
 3. Opowieść niesamowita! Podziwiam Twój polot. Szkoda, że c.d. nie nastąpi...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ha! Mogłabyś opublikować swoje bajki są całkiem , całkiem do "zjedzenia" :D
  atak nawiasem, to czy Gorgonowi można ten hełm zielony zdjąć z czaszki?
  jestem ciekawa jakby bez niego wyglądał, albo w jakimś fajnym wigu ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Wężowidła przymocowane są na stałe . Przelotnie myślałam o "prawdziwych " włosach na jego głowie, ale te węże są takie fajne ...:)

   Usuń
 5. No proszę człowiek wciąż się czegoś nowego dowiaduje:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak - kulisy niektórych wydarzeń są zaskakujące :):)

   Usuń
 6. hahaha :D a ja uwielbiam Twoje opowieści :D boskie! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo się cieszę :) , niestety nie miałam czasu na zrobienie odpowiedniego komiksu :/

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam wniosek o częstsze publikacje takich cudownych kompilacji mady by Zbieraczka!!!! :)))) Przecież to mistrzostwo świata! Ubaw po pachy! Po przeczytaniu tekstu świat już nigdy nie będzie taki sam :)))))

  OdpowiedzUsuń
 9. Jejku, jejku :):) , w takim razie wezmę na tapetę kolejne opowieści :)

  OdpowiedzUsuń